Diskusní fórum

Čištění dosazovací nádrže

Zpět na seznam


Autor: Radek, vloženo 13.06.2018 03:17 Reagovat
Dobrý den, v provozním řádu mám uvedeno, že mám pravidelně čistit povrch dosazovací nádrž. Na povrchu kónické dosazovací nádrže plavou nezpracované zbytky, jak to mám vyčistit? Je to celkem špatně dostupné. Můžete mi prosím poradit? Mam čistit povrchy i z ostatních části čistírny? Ještě by mě zajímalo zda čistírna rozloží i vlasy apod. Mám ČOV Topas-SBK 5 PF. Děkuji
Autor: Ing. Jan Topol - TopolWater, vloženo 15.06.2018 12:26 Reagovat
Dobrý den, čistírnu s označením Topas SBK vyrábí v naší licenci f. Sabtikas z Ostravy. Nevím přesně o jaký typ ČOV se jedná. Od r. 1995 do r. cca 2008 jsme vyráběli jenom Topas. Později i Topas PF. Následně jsme vyráběli cca 5 let Topas Automatic s počítačovým řízením. Tyto typy čistíren obsahovaly na přítoku vyrovnávací nádrž, dále aktivační nádrž a dosazovák s odtokem. Pokud čistírna normálně pracovala, pak přepínala 3x - 5x denně do "zpětného chodu", kdy se čistí automaticky povrch dosazováku. Samozřejmě, když dva dělají totéž, nemusí to být vždy úplně stejné. Aby stahování fungovalo, musí několikrát za den docházet ke zpětné fázi - viz provozní řád. Zároveň musí být výška hladiny v dosazováku nastavena přesně podle nákresu, který najdete zde: www.topolwater.com/pdf/Dosazovak.pdf

Pokud jsme měli na obdobných čistírnách problémy se stahováním dosazováku, vždy byl problém s jednou z uvedených podmínek. Především s přesností výroby a nastavení hladin v dosazováku. Foto je z větší čistírny, ale kóty platí i pro malou čistírnu.

Vlasy se nerozkládají. V čistírnách Topas je instalován "lapač vlasů", který se cca 1 x ročně vyjme a vlasy se z něj odstraní.
Autor: Radek, vloženo 22.06.2018 09:35 Reagovat
Děkuji za odpověď, mame Topas PF(hranatá) s automatickým řízením. Čistírna funguje dobře, po odkaleni se dosazovak dost vyčistil, akorat se mi zdá, že trubka pro odkaleni povrchu dosazovaku je pricpana, tak bych ji rád preventivně vyčistil pokud je to možné.
Autor: Ing. Jan Topol - TopolWater, vloženo 27.06.2018 08:24 Reagovat
Samozřejmě musí být volná a musí viditelné stahovat povrchovou vrstvu vody.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru