Diskusní fórum

Odvod přečištěné vody

Zpět na seznam


Autor: Zdeněk Seidl, vloženo 23.01.2018 05:36 Reagovat
Dobrý den, v ulici nemáme kanalizaci na splaškovou vodu, ale je tu kanalizace na vodu dešťovou. Lze přečištěnou vodu z čističky pouštět do dešťové kanalizace? Bývají problémy s povolením? Děkuji za odpověď.
Autor: Eva Krupičková - TopolWater, s.r.o., vloženo 24.01.2018 09:57 Reagovat
Podle platné legislativy se na jakkoliv vyčištěnou vodu z čistírny odpadních vod pohlíží jako na předčištěnou vodu odpadní. Tato odpadní voda se musí vodotěsně dopravit do vod povrchových nebo vod podzemních.
To znamená, že pokud je kanalizace vodotěsná, vodu z čistírny tam lze vypouštět, stačí pouze souhlas majitele kanalizace. Pokud však kanalizace vodotěsná není, odpadní vodu tam vypouštět nelze.

Podle našich zkušeností, však již bylo u několika čistíren vodoprávním úřadem povoleno vypouštění do běžné dešťové kanalizace, záleží vždy na přístupu konkrétního úředníka. Proto Vám doporučujeme, obrátit se s dotazem na možnosti vypouštění odpadní vody z ČOV do kanalizace na příslušný vodoprávní úřad.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru