Diskusní fórum

Slabé provzdušňování

Zpět na seznam


Autor: Steger, vloženo 30.12.2017 10:48 Reagovat
Dobrý den,
oba provzdušňovací válce (v aktivaci i akumulaci) pouštějí málo vzduchu. Na hladině to skoro není vidět. Když válce povytáhnu, zlepší se to, ale když je vrátím zpět, zase nefungují. Myslel jsem, že je to nízkým tlakem vzduchu, ale mám nové čerpadlo i membrány. Také trysky jsem si od vás nechal poslat nové, ale nezlepšilo se nic.

Je možné, že jsou válce nějak ucpané a mám je pročistit? Jak? Nebo je to jiná závada?

Děkuji, O.S.
Autor: Ing. Jan Topol - TopolWater, vloženo 27.06.2018 11:44 Reagovat
Provzdušňovací folie má životnost cca 8 - 12 let. Pak je třeba ji vyměnit. Při tvrdé vodě dříve. Další příčinou může být, že je na dně vrstva starého kalu, který leží na aeračním elementu. Doporučuji kompletně odčerpat a vyčistit nádrže - mělo by se dělat cca 1 x 3 až 5 let. Aerační zařízení doporučuji vyjmout a celé vyčistit - je jednoduše rozebíratelné. Hlavně přívod do aktivace musí být volný.
Autor: , vloženo 27.06.2018 11:04 Reagovat
Vyresil jsem to silnejsim kompresorem, pro Topas 5PF je to Secoh 80 namisto originalniho 60. Myslim, ze by tohle doporuceni stalo za zverejneni na strankach Topolwater pro ty, kteri maji problem s penou v dosazovaku.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru