Diskusní fórum

COV a destovka

Zpět na seznam


Autor: Petr Holinsky, vloženo 03.01.2017 11:57 Reagovat
Dobry den, v miste stavby domu neni kanalizace. Odpadni vodu chci cistit v COV a jimat v akumulacni nadrzi. Zaroven chci jimat i destovou vodu. Povazujete za rozumne svest destovou vody do jedne jimky za COV (vybavenou piskovym filtrem a UV lampou)? Nebo je lepsi, i kdyz nakladnejsi samostatna jimka na destovku?

Sedou vodu z COV chci pouzivat na zalivku a doplneni vody v biotopu (vyhledove). Stavebni firma na stavbu domu nema zkusenosti/boji se pouziti teto vody zpet v domacnosti (WC, prani), mj. kvuli ocekavanemu odporu uradu, zena se take boji prat v sede vode? Jak radite argumentovat, pripadne poradite firmu, ktera by toto reseni vyprojektovala a realizovala - COV, akumulaci destovky a pouziti sede vody a destovky, zvlast nebo dohromady, ke zpetnemu uziti v domacnosti?

Dekuji predem za odpoved.

Holinsky
Autor: Jan Topol - TopolWater, vloženo 02.02.2017 04:26 Reagovat
Především je třeba si ujasnit, co jsou "šedé vody". Obvykle se tím myslí vody z koupelny, pračky a někdy i kuchyně. Na rozdíl od vod "černých" z toalet. Faktem je, ani šedé vody obvykle nesplňují svojí kvalitou požadavky na vypouštění dle legislativy. Biologicky je samostatně čistit nelze právě pro nedostatek organiky. Doporučuji čistit všechny vody společně v kvalitní biologické čistírně. Dosáhne se tak kvalita podstatně lepší než u samotných šedých vod. K těmto účelům pro další využití nabízíme kompletní výrobek. Obsahuje čistírnu TOPAS s pískovým flitrem a dezinfekcí UV lampou. Součástí jednoho výrobku je i akumulační nádrž na čistou vodu o objemech 2,5 - 7,5 m3. Vodu je možné použít v domácnosti na toalety (cca 30% spotřeby), pračku, kapénkovou závlahu apod. Samozřejmě je vhodné dotovat vodu vodou dešťovou. Je třeba si uvědomit , že dešťová voda není úplně čistá - trus ptáků, prach, listí apod. Je proto třeba ji přefiltrovat a dezinfikovat. Pokud budete mít zájem, jsme schopni Vám uvedené zařízení navrhnout a na zakázku vyrobit.
Autor: Tomáš Petržilka, vloženo 05.02.2017 08:04 Reagovat
Dobry den,
na koho se mam obratit, pokud mam o zminenou kalkulaci zajem ?

Tzn. chceme vycistenou vodu pouzivat na splachovani a zalevani. Rozvody vody k WC na to mame prizpusobene, nyni pouzivame jimku. Tu muzeme vycistit a jimat do ni vycistenou vodu urcenou k zalevani. Tzn. potrebujeme COV cca. pro pet lidi s piskovou filtraci a UV lampou + nadrz a cerpadlo na tlakovou vodu pro WC a zbytek by sel do jimky.

Dekuji.

S pozdravem

Tomas Petrzilka

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru