Diskusní fórum

Kvalita vyčištěné vody

Zpět na seznam


Autor: Martin Vagner, vloženo 16.05.2016 07:57 Reagovat
Dobrý den, mám dotaz ohledně kvality vyčištěné vody na odtoku u vaší ČOV.Lze touto vodou, která by se shromažďovala v nějaké akumulační nádrži zalévat zeleninu(např.okurky, mrkev, rajčata, nebo ovocné stromy, trávník...)
Předem děkuji za dotaz

Martin Vagner
Autor: Jan Topol - TopolWater, vloženo 20.05.2016 12:45 Reagovat
Samozřejmě ano, ale u zeleniny min. 2 týdny před sklizní, jinak s dezinfekcí UV lampou, což běžně dodáváme. Pokud byste používal mikro-kapénkovou závlahu, pak je nutný pískový filtr na mechanické dočištění.
Autor: Martin Vagner, vloženo 27.05.2016 02:04 Reagovat
Dobrý den,co hrozí,nebo jak je nebezpečná tato voda bez použití UV lampy? Kde by měla lampa být - na odtoku z ČOV do akumulační nádrže, nebo u čerpání z akumulační nádrže ven na zálivku? Jaká je její životnost a co hubí?
Předem děkuji za odpověď

Martin Vagner
Autor: Jan Topol - TopolWater, vloženo 27.05.2016 03:30 Reagovat
UV lampa hubí bakterie i viry - tedy vše. Ty se ale mohou časem v zásobníku čisté vody pomnožit. Účinnost UV lampy a její cena závisí na průtoku. Za čerpadlem na zálivku bude muset být mnohem výkonnější a tedy dražší. Výhodnější je tedy její umístění v čistírně a zásobník zakrýt, případně do něj instalovat plovák s chlorovací tabletou - jako v bazénech.
Autor: Martin Vagner, vloženo 01.06.2016 06:37 Reagovat
Dobrý den, prosím ještě o doplnění - je potřebná nějaká pravidelná údržba UV lampy, její životnost.Bez jejího použití jaké hrozí zdravotní riziko u takto zalévané zeleniny.
Martin Vagner
Autor: Jan Topol - TopolWater, vloženo 01.06.2016 12:34 Reagovat
UV lampu je třeba pravidelně čistit, aby bylo průhledné sklo. To platí především pro tvrdou vodu. Jinak v odpadní vodě nejsou žádné jiné choroboplodné bakterie, než které máte v současné době v domácnosti a ty v létě slunce dezinfikuje během jednoho dne. Dříve platilo, že zálivka odpadní vodou (bez dezinfekce) by měla být alespoň 10 dní před sklizní.
Autor: Jan Topol - TopolWater, vloženo 04.06.2018 11:23 Reagovat
Výrobci UV lamp obvykle garantují její výkonnost po dobu 8000 hodin, tedy cca 1 roku. Poté se účinnost snižuje a nemusí být zajištěno dostatečné ozáření vody pro zajištění dezinfekce. Po 8000 hodinách provozu je tedy nutné zářivku v UV lampě vyměnit za novou.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru