Diskusní fórum

Univerzalni septik a jimka

Zpět na seznam


Autor: Radek, vloženo 06.06.2014 10:17 Reagovat
Dobrý den,
existuje nějaká nádrž, která by fungovala jako tříkomorový vyhnívací septik a šla dodatečně upravit na plnohodnotnou ČOV? Jsme totiž v malé obci a nevíme, jestli se realizuje centrální čistička nebo se každý bude starat sám.
Děkuji,
Radek
Autor: Ing. Jan Topol, vloženo 13.08.2014 03:13 Reagovat
V podstatě každý septik lze přeměnit na kvalitní a plnohodnotnou čistírnu systému TOPAS R. Problémem je velikost jednotlivých komor. Septik se obvykle buduje na zdržení vody min. 5 dní. A čistírna odpadních vod na zdržení cca 1,5 dne. Pokud se v septiku vytvoří alespoň jedna hydraulicky oddělená komora s velikostí cca 1,0 m3 pak je možné zde bez problémů instalovat technologii čistírny. V zásadě si však myslím, že je levnější koupit rovnou čistírnu, protože septik představuje také značný náklad. Pro podobné účely f. TopolWater vyrábí kruhovou jímku s vestavěnou čistírnou. Celkový objem nádrže je 8,0 m3 z toho čistírna má objem cca 2,0 m3. Výrobek je možné provozovat třemi způsoby.
1. Žumpu na vyvážení, jde o nejjednodušší případ ke schválení
2. Čistírnu se zásobníkem vyčištěné vody 5,0 m3 pro další využití
3. Čistírnu s kalojemem na cca 2 roky provozu

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru