Diskusní fórum

Uloženie ČOV - odtok z ČOV nie je v nezámrznej hĺbke

Zpět na seznam


Autor: Pavol, vloženo 19.04.2014 09:27 Reagovat
Dobrý deň,
navrhujem prítokové potrubie (vtok) do ČOV a odtok z ČOV, vybral som si vašu ČOV TOPAS 5, ale narazil som na problém - keď osadím ČOV podľa vašeho nákresu výška odtoku nie je v nezámrznej hĺbke, ktorá je podľa normy 1m pod vonkajším terénom - ako je to možné ? ...niečo som prehliadol ? ..hádam nemám teraz izolovať celé kanalizačné potrubie, až kým sa spádom nedostanem na hĺbku 1m pod terén - to by bolo veľmi nákladné. Nepredávate ani nástavec na túto ČOV - aby som ju mohol uložiť hlbšie do terénu. Mohli by ste mi dať radu ako to vyriešiť ? Ďakujem za vašu odpoveď.


Autor: Ing. Jan Topol, vloženo 13.08.2014 03:29 Reagovat
Čistírna TOPAS má na přítoku vyrovnávací nádrž. První komora zároveň slouží i jako čerpací stanice pro čerpání vody aktivační nádrže. To umožňuje realizovat hlubší přítok do čistírny i v různé výšce. To je velká přednost čistíren TOPAS. U jiných čistíren se v těchto případech buď musí instalovat nástavce, čistírnu pak obetonovat nebo předřadit před čistírnu čerpací stanici. S odtokem v hloubce cca 70 cm pod terénem jsme nikdy a nikde neměli problémy se zamrzáním a to i ve Švédsku, kde pracuje víc než 1000 čistíren. Je samozřejmě možné na zvláštní požadavek snížit odtok, ale jednodušší je na odtok vody z čistírny nasadit koleno a svislou trubkou podél vnějšího pláště čistírny svést odtok na potřebnou hloubku. Fakticky toto můžeme udělat i na objednávku uvnitř v čistírně.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru