Diskusní fórum

zimní provoz

Zpět na seznam


Autor: Tomáš, vloženo 20.11.2013 09:54 Reagovat
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak to je u Topas 5PF se zimním provozem, tedy zda je potřeba vyměnit komínek odvětrávání za zaslepku. A dále nějak prepnou čov občas mi běží na 50 % tak mám strach, aby nedošlo k zamrznutí mamutek v době kdy bude dmychadlo stát. Děkuji
Autor: Ing. Jan Topol, vloženo 05.06.2015 11:21 Reagovat
Většinu produkce čistíren produkce Topas vyvážíme do Švédska, kde jsou podstatně tužší mrazy. Víko čistírny je zateplené a na zimu není třeba provádět žádné úpravy. Upozorňuji Vás však na jiný problém, a to s 50% provozem čistírny. Nevím zda máte Topas A s displejem nebo bez. Během provozu se nám ukázala zkušenost, že pokud klesne množství odpadních vod např. na 50% proti projektu na základě ČSN, obvykle se zvýší organické zatížení a čistírna pak trpí deficitem kyslíku. Pokud máte čistírnu s displejem, pak není žádný problém, nechá se nastavit vypínání a zapínání dmychadla v regulovaném režimu dle potřeby. Regulovaný režim 50% spočívá v tom, že v době průtočné fáze dmychadlo vždy hodinu běží a hodinu stojí. Do mrazu 30°C se zamrznutí bát nemusíte. Pokud máte displej, je možné nastavit libovolnou dobu vypnutí a zapnutí dmychadla. Po zkušenostech teď nastavujeme hodnoty cca 75%, tzn. že dmychadlo 1,5 hod pracuje a 0,5 hod stojí, pokud dojde k regulovanému režimu.

U čistíren Topas A bez displeje máme upravený program tak, že se stávající program při návštěvě technika přehraje, aby regulovaný provoz nebyl 50%, ale 75%. Samozřejmě pokud jsou vody značně naředěné, plně vyhovuje i regulovaný režim 50%.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru