Diskusní fórum

Vymena ridiciho plovaku

Zpět na seznam


Autor: J.Hanus, vloženo 24.06.2013 02:38 Reagovat
U cisticky Topas 5PF prestal po 4 letech fungovat ridici plovak - cisticka neprepinala z prime do zpetne faze ani kdyz plovak visel v akumulacni nadrzi kolmo dolu. Plovak jsem nahradil za novy of firmy Aquatrading,na pohled totozny s puvodnim,jeho uchyceni jsem nastavil ve shode s puvodnim.Novy plovak vsak prepina pri mensim uhlu naklonu nez plovak puvodni a vysledkem je mensi rozdil mezi horni a dolni hladinou aku nadrze.
Je treba pouzit nejaky specialni plovak,ktery prepina pri ostrejsich uhlech naklonu?Dekuji za odpoved.
Autor: Jan Topol - TopolWater, vloženo 26.06.2013 03:20 Reagovat
Pokud jste koupil správný plovák, pak ten má 3 vodiče (dráty). Jedním se přivádí proud a další dva slouží k přepnutí obvodu na dolní nebo horní úvrati plováku. Princip spínání spočívá v tom, že ocelová kulička se pohybuje ve vodící drážce. Když spadne dolů tak se sepne kontakt pro minimální hladinu. Při nastoupání hladiny a zvednutí plováku padne na druhou stranu a sepne druhý kontakt. Kabel, na kterém je plovák zavěšen je ohebný a umožňuje tak naklápění plováku. Firma TopolWater řeší problém tzv. kroku plováku tím, že zhruba 20 cm kabelu za plovákem je vsunuto v plastové trubce průměru 16mm. Vlastní kabel se pak ohýbá jenom na úseku mezi svislou plastovou chráničkou, ve které je zasunu v nádrži a uvedenou krátkou trubkou 20 cm. Tím je dán krok. Pokud je trubka delší, je krok větší, to znamená rozdíl mezi maximální a minimální hladinou. Pokud žádná trubka za plovákem není, pak má plovák podstatně kratší krok.

Pokud je plovák funkční, tak jste na něj patrně zapomněl dát krátký mezikus plastové trubky (15-20 cm).
Autor: J.Hanus, vloženo 27.06.2013 02:53 Reagovat
Problem se zmenou vysky hladin po vymene ridiciho plovaku se mi podarilo vyresit. Vysku hladin, zejmena te horni, silne ovlivnuje delka useku kabelu mezi trubkou u plovaku a svislou chranickou. Proto chcete - li vysky zachovat, tak pred rozebranim stareho zavesu plovaku tuto delku presne zmerte a nastavte i u plovaku noveho. Pokud nastavite delku vetsi, bude se plovak chovat vice jako boje a bude spinat jiz pri nizsi horni hladine. Spodni hladinu delka useku tolik neovlivnuje. Se zkracovanim kabelu jsem neexperimentoval, jednak to neni az tak prijemna zabava a potom na kratkem ohybu by se kabel brzy poskodil.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru