Diskusní fórum

Tualeťák a ucpavani mamutky surove vody

Zpět na seznam


Autor: M. Starovojtov, vloženo 23.06.2013 11:57 Reagovat
Dobry den, kazdy tyden me na Topas 5 tualeťák ucpava mamutku surove vody a spodni otvor filtru hrubych nečistot. Provzdušneni filtru v pořadku
Autor: Jan Topol - TopolWater, vloženo 27.06.2013 07:54 Reagovat
Tato závada není častá. Běžný toaletní papír se velice rychle rozkládá. Platí, že přítoková komora působí jako první aktivační stupeň. Je zde udržována vysoká koncentrace aktivovaného kalu. Bakterie obsažené v tomto kalu velice rychle rozkládají strukturu běžného papíru. To platí i pro papír novinový, případně časopisový. Při zpětné (regenerační fázi) se toaletní papír jednak mechanicky rozbíjí provzdušňováním a rozkladu dále pomáhají bakterie obsažené v kalu. Ze zkušenosti provozu našich čistíren vím, že by problémy s ucpáváním hrubého filtru byly především tam, kde se používají různé syntetické ubrousky. Ty se biologicky velmi těžce rozkládají. Jedná se především o čistírny umístěné u benzinových pump, případně obdobných zařízení.
Pokud máte tento problém, může být několik příčin.
1)Nevhodný typ toaletního papíru ? to nepřepokládám.
2)Příliš velké otvory na hrubém filtru. Ty musí být vždy menší, než je průměr mamutky surové vody.
3)Konstrukce hrubého filtru a mamutky surové vody je provedena tak, že konec mamutky musí být vždy minimálně 2 cm nad dnem hrubého filtru. U starších typů čistíren jsme toto řešili "kolíčkem" přivařeným na konec mamutky. Toto nebylo šťastné řešení, protože na tomto kolíčku, který byl opřený o dno hrubého filtru, se zachytávaly nečistoty, především vlasy, a po čase docházelo k ucpání. Současná konstrukce hrubého filtru a mamutky zohledňuje všechny praktické zkušenosti s provozem. Tato konstrukce prakticky vylučuje ucpávání mamutky. Spočívá v tom, že ke dnu hrubého filtru je přiváděn vzduch na míchání. Druhý přívod vzduchu je veden vně hrubého filtru. Mamutka surové vody je uchycena a pevně zafixována ke stěně hrubého filtru tak, aby její konec byl bezpečně 2 ? 3 cm nad dnem a nemohlo dojít k přitisknutí mamutky ke dnu.
Doporučení:
Zkontrolujte, zda konstrukce hrubého filtru odpovídá popisu a umístění mamutky je bezpečně fixováno nad dnem hrubého filtru. Zároveň překontrolujte, zda Vám čistírna několikrát za den přepíná do zpětné fáze. Pokud z nějakého důvodu není vyrovnávací komora pravidelně provzdušňována, dochází zde k anaerobním procesům. Ty způsobují zarůstání vnitřku mamutky surové vody a vysráženými tuky. Pokud však je akumulace dostatečně provzdušňována, k tomuto nedochází. Zároveň tak jsou dostatečně rozmělňovány papíry v přítokové komoře.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru