Diskusní fórum

destova voda

Zpět na seznam


Autor: Marie, vloženo 12.05.2013 03:15 Reagovat
jeste v navaznosti na muj minuly dotaz a info uvedene v "nejcastejsich dotazech" - proc nesmi do COV destova voda ?? znamena to tedy, ze ani pri cisteni kalu nesmim dopustit nadrz destovkou a navic mi nesmi pri cisteni prset ?? dekuji predem za vysvetleni, Marie
Autor: Jan Topol - TopolWater, vloženo 27.06.2013 08:00 Reagovat
Problém dešťových vod přiváděných na domovní čistírnu není v jejich kvalitě, ale v jejich množství. Pokud není možné regulovat množství přiváděných dešťových vod, nelze je do čistírny pustit, protože čistírna má omezenou hydraulickou kapacitu a dešťové vody pak přepadají bezpečnostním přepadem akumulační nádrže do odtoku čistírny. To není dobré řešení.
Pokud technicky je nutné do čistírny zavést dešťovou kanalizaci (okapy), je třeba to udělat následujícím způsobem:
Před napojením dešťových vod na čistírnu se zřídí šachta s bezpečnostním přepadem. V této šachtě dojde ke smísení vod splaškových a dešťových. Bezpečnostní přepad z této šachty (odtok čistírny) je umístěn níže, než je standardní odtok z čistírny. Při normálních průtocích splaškových vod, čistírna pracuje běžným způsobem. Pokud přijde déšť, naplní se akumulační nádrž čistírny a další dešťová voda pak odtéká bezpečnostním přepadem ze šachty před čistírnou. Do odtoku tak odtékají dešťové vody, případně smíšené s odpadními vodami, ale neodtéká objem akumulační nádrže. Protože přítok splaškových vod v domácnosti je krátkodobý a i odtok dešťových vod má většinou krátkodobý charakter, je toto řešení, z hlediska kvality vody za čistírnou obvykle přijatelné.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru