Diskusní fórum

Nefunguje dmychadlo

Zpět na seznam


Autor: Vladislav Minar, vloženo 01.05.2013 02:19 Reagovat
Dobry den, mel bych prosbu - nejdrive se zapnula zvukova signalizace, ze je plny natok a dmychadlo vubec nefungovalo (nebzuci, vubec nic). Vycistil jsem mamutky a opet nic - co s tim? Odeslo uplne dmychadlo nebo jsem zapomel vycistit nejake cidlo, ktere spousti dmychadlo? Moc dekuji, Vladislav Minar
Autor: Jan Topol - TopolWater, vloženo 09.05.2013 08:36 Reagovat
Nepíšete, jaký máte typ čistírny. Předpokládám, že TOPAS A s tlakovým sensorem. Vypadá to, že máte porouchané dmychadlo. Pokud opravdu máte TOPAS A, prozkoušíte to jednoduše tak, že vypnete proud na ČOV (jako výpadek proudu) a opět zapnete. V tomto případě se nulují záznamy o přítoku vody a ČOV běží ve 100% režimu, čili dmychadlo musí pracovat.
Pokud máte čistírnu s plováky bez řídící jednotky TOM, pak dmychadlo pracuje vždy, pokud je pod proudem. Pokud máte ČOV s plováky s řídící jednotkou TOM, pak se dmychadlo může vypínat podle množství odpadní vody. Pokud však hladina v přítokové nádrži dosáhne úrovně horního plováku a ten se sklopí nahoru, pak se opět regulace nuluje a ČOV běží na 100%, čili dmychadlo musí pracovat.
Závěr: U všech typů čistíren, pokud stoupne hladina v akumulaci, pak se ČOV uvádí do 100% režimu, kdy dmychadlo pracuje. Chod dmychadla tedy není závislý na mamutkách apod.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru