Diskusní fórum

Vyčerpání kalojemu

Zpět na seznam


Autor: Petr, vloženo 28.02.2013 06:37 Reagovat
Dobrý den,
mám dotaz.
Já vím, že do čističky nesmí přijít žádný kov, ale je možné do kalojemu ponořit kalové čerpadlo?
Nebo je nutné si koupit jiné kalové čerpadlo?
Chci si kal vyčerpat na kompost, ale ten je trochu daleko a těch 200 L než člověk ručně vyčerpá a potom ještě odnosit, dá dost práce a zabere hodně času.
Autor: Eva Krupičková, vloženo 01.03.2013 10:28 Reagovat
Samozřejmě, že do kalojemu můžete ponořit jakékoliv kalové čerpadlo (které se tam vejde) a kal vyčerpat. Dokonce je to ten nejlepší způsob odvádění kalu.
Vaše informace o tom, že do ČOV nesmí přijít kov je nesprávná. My sice uvádíme jako přednost, že v naší čistírně nejsou žádné kovové součásti (v přímém styku s vodou), ale myslíme tím to, že tam není žádná potenciální příčina problémů se zareznutím apod.
Autor: petr, vloženo 01.03.2013 07:37 Reagovat
Dobrý den,
a jaký vliv má kov na množení bakterijí, které jsou nutné pro správnou funkci čističky?
Dostal jsem totiž informaci od technika, který mi čističku zapojoval a uváděl do provozu, že bakterie nesmí přijít do styku s kovem.
Já vím, že kalojem je již prakticky odpad z čističky, ale při zpětné fázi přepadem teče voda zpět do vyrovnávací nádrže.
A právě z toho jsem měl strach, poněvadž vždy na dně něco zůstane.

Děkuji
Autor: Eva Krupičková, vloženo 12.03.2013 03:11 Reagovat
Určitě existují některé kovy, které jsou pro bakterie škodlivé nebo jedovaté (např. rtuť, měď, stříbro, kobalt, vanad, radioaktivní kovy, apod.) Tyto kovy se však při výrobě čistíren ani čerpadel a běžného nářadí nepoužívají. Železo a další běžně používané kovy a slitiny jsou pro bakterie naprosto neškodné a nemají vliv na jejich množení.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru