Diskusní fórum

spadla nam sklenice do dosazovaci nadrze

Zpět na seznam


Autor: dasa b., vloženo 27.12.2012 03:31 Reagovat
Zdravím,
Dnes jsme cistili naší ČOV a podařilo se mi při sbírání kalu z hladiny dosazovaci nádrže, že mi tam spadla 3/4 litrova sklenice od okurek. Vadí to něčemu? Nebo tam bude jen 'schovaná' na vždy? Mám z toho docela těžkou hlavu, bojím se, aby se něco nepo....
Budu vděčná za vaše reakce.
Autor: Eva Krupičková, vloženo 08.01.2013 01:39 Reagovat
Sklenice v dosazováku může způsobit v budoucnu kolaps celé čistírny, proto by se měla v dohledné době vyndat. Můžete to učinit tak, že vyčerpáte obsah aktivace, tím pádem i dosazováku, protože jde o spojené nádoby a potom sklenici vyndáte. Jde o poměrně časově náročnou operaci (2-3 hodiny), kdy Vám doporučujeme tento postup:
1. Vypnout na cca 0,5 hodiny čistírnu, aby se usadil kal u dna.
2. Kalové čerpadlo vložte na dno kalojemu a vyčerpejte celý obsah kalojemu (použijte jako hnojivo ke stromkům a keřům).
3. Potom přesuňte čerpadlo do aktivace a spusťte ho opatrně ke dnu. Začněte odčerpávat kal do kalojemu až do jeho úplného naplnění
4. V aktivaci Vám poté zbude ještě zakalená voda, kterou vyčerpejte mimo čistírnu
5. Jakmile objevíte sklenici, pokuste se jí za pomocí nějakého nářadí vyjmout ven.
6. Po vyndání sklenice přečerpejte nejprve objem kalojemu do aktivace. Potom dopusťte aktivaci čistou vodou, až po přepad z dosazováku.

Existuje však ještě další možnost jak vyndat sklenici z čistírny, aniž byste ji musela vyčerpávat. Potřebujete si k tomu vyrobit jednoduché náčiní, které spočívá v dlouhé tyči nebo trubce, opatřené na konci výklopnými křidélky. Ty se po zasunutí do sklenice vzpříčí a tím ji vytáhnete ven. Takové náčiní si však musíte vyrobit svépomocí z Vámi dostupných pomůcek. Máte-li chuť využít této možnosti a nevíte-li si rady, kontaktujte ing. Votýpku(jvotypka@topolwater.com, 602 688 365), který toto řešení vymyslel a rád Vám poradí :-)

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru