Diskusní fórum

Sirovodík z čov Topaz

Zpět na seznam


Autor: Milan Hruza, vloženo 07.11.2012 06:15 Reagovat
Provozuji 2ks malých TOPAZ 5. Tedy 1ks origo Topol a 2. kus licenční/kopie myslím z Jihlavy. Fungují obě stejně a trvale mě trápil zápach sirovodíku. Dostal se do domu i přes všechny přepady a sifony. Řešil jsem všelijak, až jsem vyřešil a to aplikací zpětné klapky WASTOP. Je to drahé, ale funguje dokonale. Velmi doporučuji. Nebo snad Topoláci mají lepší/levnější řešení? Tedy kromě podivu nad tím, že se to nikomu zatím nestalo...Hruza 602 303 953
Autor: Milan Hruza, vloženo 08.11.2012 05:42 Reagovat
Samozřejmě se na vyjádření výrobce těším. Upozorňuji, že odvětrání kanalizace samozřejmě mám a o čov se přiměřeně starám. Bylo to trápení. Přijít z práce do smradu. Instalatétr se divil a hledal kudy to do obytných místností může pronikat. Moje teorie je, že molekuly sirovodíku jsou prostě menší než H2O a vlastně proniknou/probublají sifony. Po instalaci klapky, která je silikonová to zcela ustalo. To řešení byl můj experiment a vyšel ze zkušeností s WASTOP proti povodni. I zde se klapka /na 400mm/ ukázala jako dokonale funkční.
Zkušenosti tád předám.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru