Diskusní fórum

Pachový filtr

Zpět na seznam


Autor: Leopold, vloženo 04.08.2012 04:39 Reagovat
V diskuzi píšete o možnosti instalace pachového filtru.Můžete sdělit cenu,a zda mohu instalovat sám?
Autor: Eva Krupičková, vloženo 06.08.2012 09:13 Reagovat
Pachový filtr jsme dříve instalovali ve výjimečných případech. Byl tvořen schránkou naplněnou rašelinou a dubovou kůrou a byl upevněn na víko ČOV. Toto řešení se však ukázalo při běžném provozu a údržbě čistírny nepraktické a proto již nyní toto řešení nepoužíváme. V případech, kdy jiné odvětrávání ČOV není možné nebo účinné, používáme dnes následující postup, který se nám osvědčil a který si můžete provést i sám: Ve stěně ČOV, která vyčnívá nad terénem provrtáme v libovolném vhodném místě otvor, kterým prostrčíme trubku (husí krk) a druhý konec odvedeme (po povrchu nebo vedeme pod zemí) do dostatečné vzdálenosti od ČOV, tam kde pachy z čistírny již neobtěžují. Prostup husího krku v čistírně důkladně utěsníme, aby pachy neunikaly v místě instalace ČOV.
V každém případě správně fungující ČOV by zapáchat neměla, proto se vždy spíše vyplatí najít příčinu chybné funkce čistírny.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru