Diskusní fórum

Využití vody z ČOV v domácnosti?

Zpět na seznam


Autor: Zdenek, vloženo 29.02.2012 10:05 Reagovat
Dobrý den,
ČOV jsem neplánoval do té doby, než mě ve vyjádření vodáren oznámili, že splaškové vody musí být před vypuštěním do kanalizace předčištěny v domácí ČOV. Původně jsem chtěl pouze recyklovat šedou vodu spolu s dešťovou, kterou bých následně použil k splachování WC a zálivce, ale plány se změnily a nyní budu muset plánovat v projektu s ČOV. Rád bych se tedy zeptal, zda bude jednodužší pořídit levnější čističku, kde budu odvádět pouze splašky z WC a zvlášť recyklovat šedou vodu určenou k zpětnému použítí nebo raději investovat do lepší čističky s pískovým filtrem spolu s retenční nádrží, z které by se dala voda pužít zpětně v domácnosti? Na jedné diskusi jsem se dočetl, že výrobci raději nedoporučují zpětné využití vody z ČOV v domácnosti. Předem děkuji.
Autor: Michal Talač, vloženo 10.06.2012 10:11 Reagovat
Dobrý den
Pokud uvažujete o recyklaci šedých vod a zároveň máte povinnost zřídit DČOV je zbytečné aplikovat 2 systémy. Dle mého názoru postačí kvalitní čistírna např. s membránovým modulem, který může přečerpávat vyčištěnou vodu do druhé nádrže, kde jí můžete jímat společně s vodou dešťovou a s těmito vodami potom zacházet jako s provozními (praní, splachování, zálivka zahrady...). Počáteční investice jsou sice vyšší ale pokud čistírnu mít musíte, zdá se mi být vhodný.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru