Diskusní fórum

ZAMRZLÁ ČOV

Zpět na seznam


Autor: Szymiczek, vloženo 08.02.2012 03:02 Reagovat
Mám ČOV TOPAS 5 s půdním filtrem. Pravidelně ji kontroluji, naposledy minulou středu, kdy mi byly odebírány vzorky pro potřeby místního městského úřadu. V té době byla v pořádku. Dnes, po týdnu, zjišťuji, že pískový filtr a kalojem jsou totálně zamrzlé. Mám obavy, že tlak ledu poškodí plastový plášť a přepážky. Co mám dělat???
Autor: Eva Krupičková, vloženo 09.02.2012 09:08 Reagovat
V období takto extrémního mrazivého počasí doporučujeme uvést čistírnu TOPAS s řídící jednotkou do 100% manuálního režimu, tj. bez vypínání dmychadla, aby byla zajištěna stálá recirkulace vody v čistírně. Pokud však již došlo k částečnému zamrznutí některých komor, doporučujeme přivést odpadním potrubím z domu do ČOV co největší množství teplé vody, případně nalít teplou vodu přímo do zamrzlé komory. Pokuste se led v čistírně nějakým způsobem rozpustit nebo ho alespoň rozbít a zabránit tím rozpínání komory tlakem ledu. Jakmile čistírnu opět zprovozníte, nastavte na řídící jednotce manuální 100% chod. Při problémech s možným odstraněním ledu nebo narušením ledové krusty konzultujte konkrétní problém telefonicky s ing. Svobodou (mob. 723 458 423).
Autor: Barbora Baráková, vloženo 14.02.2012 11:22 Reagovat
Dobrý den, máme také topas 5 a půdní pískový filtr - a filtr také zamrzl - do odvětrávacího komínku pískového filtru jsme nalili kýbl velice silného slaného horkého roztoku - vzorky ted máte odebrané,tak by to nemělo vadit. čov nezamrzá, řídí ji tom, tak aspoň,že tak..

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru