Diskusní fórum

Ucpávání trysky mamutky přebytečného kalu

Zpět na seznam


Autor: Čechaček, vloženo 16.07.2011 10:51 Reagovat
Dobrý den,
na vaší čistírně se mi pravidelně(každý druhý den) ucpává tryska mamutky přebytečného kalu v aktivační nádrži. Poraďte prosím co s tím. Děkuji
Autor: Eva Krupičková, vloženo 16.08.2011 09:15 Reagovat
Máte pravděpodobně mamutku příliš nízko a tryska se Vám ucpává kalem, kterým se mamutka pravidelně zaplavuje. Pokuste se mamutku o cca 10cm vyzvednout a vaše problémy by měly ustat.
Autor: Michal Bělík, vloženo 17.08.2011 08:23 Reagovat
A nemáte nějaký starší typ mamutky s kalíškem dole? Měl jsme stejný problém a po výměně mamutky za nový typ se mi to už nestalo.
Autor: Starovotov, vloženo 23.06.2013 11:44 Reagovat
Mam stejny problem, pořad musim mamutku zhora proplachovat každy 2 den
Autor: Jan Topol - TopolWater, vloženo 27.06.2013 09:02 Reagovat
Pro správnou funkci odkalovací mamutky platí tyto zásady:

1) Mamutka nesmí být umístěna pod provzdušňovacím elementem, znamená to, že bublinky vzduchu nesmějí jít přímo do mamutky. Vždy je třeba ji umístit na protější stěně aktivační nádrže než je provzdušňování, v sestupném proudu vody se vzduchem. Pokud je mamutka umístěna pod provzdušňováním, bublinky vzduchu vynášejí zakalení až do trysky v horním konci mamutky, která se pak může ucpat. Faktem je, že v době provzdušňování aktivace odkalovací mamutka nepracuje.
2) U starších typů s "kalíškem" se v tomto "kalíšku" vzduch hromadil a proces popsaný v bodě 1 se zintenzivnil. Proto po zkušenostech se mamutky s kalíškem zrušily.
3) Barevná tryska na konci mamutky (otvor v průměru 0,5 až 0,6 mm) musí být vždy v bezpečné výši nad maximální hladinou v aktivaci. Nikdy nesmí dojít k tomu, aby tato tryska byla zatopená. Pak se do ní může dostat zákal a ucpe se.

Závěr:
V současné době vyráběné čistírny mají odkalovací mamutku umístěnou a konstruovanou tak, aby její funkce byla spolehlivá a k uvedeným problémům nedocházelo.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru