Diskusní fórum

Vyvážení přečištěné vody

Zpět na seznam


Autor: , vloženo 04.01.2011 03:34 Reagovat
Existuje nějaký seznam firem, které smějí vyvážet přečištěnou vodu v zimním obodbí? Jak přesně se jmenuje to oprávnění, které těmto firmám tuto činnost povoluje? Máme ČOV s jímkou na přečištěnou vodu a v zimnm období budeme asi muset potupně sbírat (a platit) doklady o vyvezení vody. Snad jen do doby, než po rozmrznutí půdy zprovozníme zasakování. (jaká potupa... oč levněji to vyjde provozovatele fekálních jímek s ilegálními přepady do potoků a dešťových kanalizací).
Autor: Eva Krupičková, vloženo 18.01.2011 03:39 Reagovat
Seznam takových firem nemáme, ale měly by to být takové firmy, které mají živnost na likvidaci odpadních vod nebo nakládání s odpady. Bohužel je pravda to, co píšete a nechcete-li mít na pozemku kluziště z vyčištěné vody, pak si ji musíte nechat vyvézt.
Autor: Aleš Spirman, vloženo 18.08.2011 11:11 Reagovat
Uvažuji o ČOV k novostavbě RD, kde je navržena 9m3 jímka/žumpa. Pouze občasná vodoteč přiléhající k pozemku je pro vypouštění vyčištěné vody nepoužitelná, řešení vsakováním do jílového podloží je problematické a investičně nákladné. Jediným rozumným řešením tak zůstává zásobní jímka a likvidace na mém pozemku.
Celková plocha pozemku je více než 2200m2, takže je dostatečně velký pro "závlahu". Netuším, jak se k tomu "postaví" úřady. Chtěl bych se zeptat na Vaše zkušenosti vzhledem k velikosti zásobní nádrže. Postačují třeba i 2m3. Dalším dotazem je i problematika vypouštění v zimě. Pokud mi nevadí zamrzlé kluziště na části pozemku je nějaký jiný důvod proč bych nemohl "zalévat sníh" na svém pozemku? Děkuji za odpověď
Autor: Eva Krupičková, vloženo 22.08.2011 08:07 Reagovat
Pokud si pořídíte čistírnu a jímku chcete používat jako zásobník vyčištěné vody, pak pro běžnou rodinu by Vám měla stačit velikost cca 2,5 m3. Máte dostatečně velký pozemek na zalévání, takže by Vám úřady měly čistírnu se zaléváním povolit. Na některých úřadech by mohli chtít doložit, že v zimním období jímku vyvážíte, tj. povolení správce toku (nějakého blízkého potoka nebo rybníka), že tam budete vyčištěnou vodu v zimě vyvážet. Nebo je ještě možnost, že si uděláte v jímce bezpečnostní přepad v nezámrzné hloubce s tradivodem, kam budete v době mrazů vodu zasakovat. To byste však musel mít povolení na zasakování a znamenalo by to pro Vás další náklady na pořízení dávkovače chemikálií pro odstraňování fosforu. Pokud však jste na jílovém podloží, bylo by to však jak uvádíte dost komplikované. Nejprve si určitě zjistěte na příslušném vodoprávním úřadě, kterou možnost Vám povolí.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru