Diskusní fórum

Zanaseni filtru hrubych necistot

Zpět na seznam


Autor: J.Hanus, vloženo 13.12.2010 04:55 Reagovat
U nasi cisticky Topas 5 PF, AKU 0.5 se v posledni dobe casto zanasi filtr hrubych necistot. Jeho cisteni je nutne opakovat cca po tydnu, jinak se zacne prodluzovat prutocna faze - pri nizsi hladine splasku v aku nadrzi se precerpavani zpomali, popr. zastavi. Provzdusnovani vne i uvnitr trubky filtru funguje, prislusne trysky jsou pruchozi. Nejsem si vedom nejake zmeny v pouzivani cistirny, ktera by mohla problem zpusobit. V minulosti se nam nevyskytoval. Prosim o radu, cim muze byt tento problem zpusoben, popr. jak jej lze odstranit. Dekuji.
Autor: Eva Krupičková, vloženo 17.12.2010 02:06 Reagovat
Příčin u častéhu zanášení filtru hrubých nečistot může být více. Pokud je čistírna hodně překalená, pak se větší část kalu vrací do přítokové komory, ve které je filtr hrubých nečistot umístěn. V důsledku toho může docházet k zahušťování akumulační nádrže a k zanášení filtru. Také jsme se setkali s tím, že pokud žije v domácnosti kočka, mohou se do čistírny dostávat ve velkém množství chlupy, které filtr rychle zanáší. Ovšem nejpravděpodobnější příčinou bude zanesení a špatná průchodnost aeračního elementu (membránové fólie), který nedodává dostatek vzduchu k rozmělňování surových splašků a tím dochází k zanášení filtru. Může to být dáno buď opotřebováním aeračního elementu nebo také příliš tvrdou vodou. Jedná -li se u Vás o špatnou funkci aeračních elementů, objednejte si na našem servisním oddělení technika na jeho výměnu.
Autor: J.Ž., vloženo 20.12.2010 06:53 Reagovat
Co je to "aerační element" ? Je to ta membrána, která se v dmychadle pravidelně cca každé dva roky vyměňuje? Jak může tvrdá voda ovlivnit funkci ČOV? Díky za odpovědi.
Autor: Eva Krupičková, vloženo 21.12.2010 07:53 Reagovat
Aerační element je válcovité těleso obalené membránovou fólií, přes které do čistírny proudí vzduch. Je umístěno u dna akumulační a aktivační nádrže a s membránami v dmychadle vůbec nesouvisí. Jeho výměna se předpokládá 1x za 10 let, ale je-li v místě hodně tvrdá voda, jeho životnost se snižuje. Blíže je to vysvětleno v jiném dotaze tohoto diskuzního fóra: http://www.topolwater.com/diskusni-forum.php?node=1412
Autor: J.Hanus, vloženo 21.12.2010 09:58 Reagovat
Dekuji za odpoved. V mem pripade nebyl filtr ucpan vetsimi casticemi nebo kocicimi chlupy (mame dve), ale spodek filtru byl obalen tlustou vrstvou jemneho kalu svetle hnedeho zabarveni. Tvarem mi to pripominalo srsni hnizdo na strome. Kal se vytvarel cca po 3-4 dnech, delka prutocne faze se tim prodlouzila az trojnasobne. Zda se, ze pomohlo kdyz jsme do odpadu vylili neprilis velke mnozstvi saponatu, je to sice par dni ale verim ze jsme se tim potizi zbavili. Saponaty jinak pouzivame v omezenem mnozstvi. Cisteni filtru v mrazech neni vubec prijemna cinnost. Cisticku mame v provozu 2. rok.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru