Diskusní fórum

Topas automatic

Zpět na seznam


Autor: Kavan, vloženo 11.10.2010 07:28 Reagovat
Dobrý den,
ve firemním rekreačním středisku máme již 9let v provozu Vaši čističku Topas 10.Čistička funguje dobře až na jeden problém:v letní sezoně je středisko více využíváno takže se stává,že je čistička přetěžována.Musí se přepínat na trvalý provoz a tím asi dojde ke kolapsu biologického procesu čištění.Projeví se to kalem a později zaschlou krustou v dosazováku.Na výstavě For arch nám ve Vašem stánku pan Janů předvedl Vaši novinku:Topas automatik - můj dotaz tedy je, zda je možné pomocí tohoto nového způsobu řízení čističky odstranit nebo alespoň zmírnit výše uvedený problém. Děkuji - za firmu Pragoflorservis Z.Kavan.
Autor: Eva Krupičková, vloženo 08.12.2010 01:43 Reagovat
Nový řídící systém Topas Automatic reguluje výkon čistírny jen směrem dolů, tzn. že pokud se sníží objem splašků, sníží se výkon systému. Opačný problém však takto řešit nelze. Je-li ČOV nepravidelně přetěžována, pak jsou možné jen dva způsoby řešení, buď zvětšit objem akumulační nádrže vybudováním předřazené přečerpávací jímky nebo dmychadlo nahradit jiným s vyšší kapacitou. Tyto možnosti je však třeba konzultovat s našimi projektanty a navrhnout individuálně podle místních podmínek.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru