Diskusní fórum

Příliš dlouhá průtočná fáze

Zpět na seznam


Autor: Baráková, vloženo 12.05.2010 07:50 Reagovat
Dobrý den. Jsme čerstvými majiteli ČOV TOPAS 5 s PF a stává se nám, že dochází k příliš dlouhé průtočné fázi (tj. po 20 hodinách "spustí" TOM) jediným dosavadním řešením, na které jsme přišli, bylo povytáhnout (o dost velký kus) řídící plovák. Jsme čtyřčlenná rodina, dva dospělí a dvě malé děti. Měřili jsme si denní spotřebu - poměrně dosti s vodou šetříme, a při opravdu velkém odběru je to zhruba 350 - 400l vody za den. ČOV je konstruována až pro pět lidí, kde se počítá se 750l na den. Pokud však pustíme do ČOV oněch 350-400l/den, mamutka nestihne přečerpat potřebné množství vody z akumulační do aktivační nádrže dříve, nežli uběhne limit max. 20hodin, tj. řídící plovák se nachází v poloze, kdy nepřepne do zpětné fáze. Můj dotaz je: jaké je množství vody, kterou by měla mamutka být schopna přečerpat např. za hodinu. Jestliže bychom počítali např. se 700l na den, přičemž průtočná fáze nesmí trvat déle, nežli dvacet hodin - tak by to mělo být zhruba 35l za hodinu? To není ani náhodou. Spíše to tu vodu jen plive. Mamutka ani filtr hrubých nečistot není ucpaná. Pokud snížíme spotřebu vody pod tři sta litrů za den,(zpětná fáze se během 24h spustí 2x) toto se neděje, ovšem domníváme se, že by si ČOV měla poradit i s větším množstvím vody,než je tři sta litrů/den.Je možné, že se tento stav upraví poté, co se vývod přemístí z akumulační nádrže zpět do kalojemu? Pozn.: Toaleta ani nic jiného neprotéká, odtok z bojleru do odpadu veden není, pračka,pokud nepere, je také odpojena. Děkuji za odpověď.
Autor: Eva Krupičková, vloženo 13.05.2010 11:47 Reagovat
Ve Vašem případě půjde pravděpodobně o ucpanou nebo vadnou trysku. Ozvěte se prosím našemu servisnímu oddělení a nahlašte to jako reklamaci.
Autor: Baráková, vloženo 15.05.2010 11:55 Reagovat
Děkujeme za rychlý a odborný zásah vašeho technika, jsme nadšeni. Díky.
Autor: Jan, vloženo 13.05.2010 11:03 Reagovat
Dobrý den, dovolím si reagovat na Váš dotaz. Máme stejný typ ČOV, jsme čtyřčlenná rodina a spotřebu vody máme průměrně 2000 litrů týdně i více, tedy kolem 300 litrů denně. ČOV nám přepne za den do zpětného chodu min 4 krát a v noci to nepočítám. Změřil jsem pro Vás u naší ČOV rychlost přečerpávání z akumulace do aktivace při vodorovné poloze řídícího plováku (poloha plováku je důležitá, protože čím je vyšší hladina tím to přečerpává rychleji a naopak). Výsledek byl 8 litrů za 6 min, tedy 80 litrů za hodinu. Zkuste nejprve vyčistit vzduchovou trysku přečerpávání v akumulaci ( je to plastová tryska, která se dá vyšroubovat, ústí do ní hadička provzdušňování u filtru hrubých nečistot). Rovněž by to mohlo být tím, že řídící plovák v akumulaci je moc dlouhý a při dolní poloze je hladina tak nízko, že není čerpadlo výkonostně schopné vytlačit vodu a tím zaručit dostatečné přečerpávání. Poslední možný problém by mohl být ve výkonu vzduchového čerpadla.
Autor: Baráková, vloženo 13.05.2010 06:37 Reagovat
Dobrý den, velice děkuji za vyčerpávající info ohledně rychlosti přečerpávání vaší ČOV, jen to potvrdilo můj dojem. Patrně opravdu bude problém ve vadné trysce. Děkuji velice.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru