Diskusní fórum

Přehřívání cívky

Zpět na seznam


Autor: Štěpina, vloženo 27.04.2010 10:23 Reagovat
Prosím o radu. Mám ČOV Topas5. Přehřívá se elektromagnetická cívka u třícestného ventilu. V režimu provzdušňování, kdy je cívka sepnutá, je už po 30 min. přehřátá tak, že hrozí její spálení. První cívka shořela po cca 7 letech, druhá po 3 měs., třetí shořela po dvou letech a ta poslední po 2 hodinách. Novou cívku zapojím a okamžitě se začne žhavit.
Autor: Eva Krupičková, vloženo 28.04.2010 09:27 Reagovat
Problém, který popisujete je ojedinělý a není možné ho takto obecně řešit bez znalosti dalších souvislostí. Pravděpodobně se u Vás vyskytuje nějaká závada v elektrozapojení apod., kterou je třeba odstranit. Máte-li zájem, kontaktujte naše servisní oddělení na tel.čísle 602 253 540, kde se pokusí Vám poradit.
Autor: Carbol, vloženo 28.04.2010 07:48 Reagovat
Dobrý den,
mám podobný problém. Po zapnutí čistírny se ihned sepne cívka, ČOV přechází do režimu stahování nečistot z dosazováku a tomto režimu je celou dobu až do vypnutí ČOV po dvou hodinách (ČOV dvě hodiny běží, pak ji na hodinu vypnout elektrohodiny). Otázka: Je to normální, že je cívka sepnutá celou dobu?
Autor: Eva Krupičková, vloženo 29.04.2010 08:07 Reagovat
Váš problém je zcela jiný a nejspíš ještě závažnější. Pokud je cívka celou dobu sepnutá, pak Vám čistírna pravděpodobně vůbec nepřepíná do průtočné fáze a tím pádem vůbec nečistí. Tyto příznaky ukazují na vážnou závadu, (např. zkrat, vadný řídící plovák nebo špatné elektrozapojení) a je třeba to urychleně řešit. Zavolejte proto na naše servisní oddělení, kde Vám buď poradí nebo se přímo domluvíte na návštěvě servisního technika.
Autor: Zdeněk, vloženo 08.06.2010 08:38 Reagovat
Dobrý den
Já mám Topas5 od roku 2000 a s cívkou také nemám úplně nejlepší zkušenost.Vydrží max.dva roky a musím ji vyměnit,protože je popraskaná a vyhazuje ochranu.To jsem udělal i včera,ale dnes již nepřepla,kompresor běží,ale přítoková nádrž je plná a jde to přepadem ven.
Autor: Eva Krupičková, vloženo 10.06.2010 09:14 Reagovat
I ve Vašem případě by bylo nejlepší se obrátit na servisní oddělení a domluvit si návštěvu servisního technika. Problémů u Vaší ČOV bude nejspíš více. Ale bez znalosti dalších souvislostí nelze problém odhalit. Jako nejpravděpodobnější problém se zdá závada na řídícím plováku, která způsobuje nepřepínání 3cestného ventilu, zahřívání cívky a tím její popraskání. Současně by docházelo k přeplňování přítokové nádrže. Pokud Vám tato nádrž hodně víří jde pravděpodobně o tuto závadu.
Další souběžný problém je také pravděpodobně ve vlhnutí komínku, ve kterém je umístěna cívka elektroventilu. Ve vlhkém prostředí cívka obvykle popraská a může vyhazovat ochranu. V tomto případě doporučujeme používat na cívku odvlhčovací spray. Možností, jak identifikovat a odstranit Vaše problémy je tedy hodně a je vhodné je konzultovat přímo se servisním technikem.
Autor: J.Ž., vloženo 20.12.2010 03:27 Reagovat
Zkontrolujte, zda je třícestný ventil na svém místě. Máme Topas8PF přibližně dva roky. Kovový klobouček s vnitřním závitem, který drží na svém místě celý modul ventilu, se vibracemi úplně odšrouboval, uvolnil se a spadl na dno prostoru s dmychadlem. Než jsme si všimli, že tam není, ventil sice mohl přepínat správně, ale vinou toho, že nebyl mechanicky správně upevněn, nedokázal akční člen posunout páčkou ventilu tak, aby došlo k přepnutí cesty vzduchu. Napravila by to malá kapka laku aplikovaná do závitu. Ta by zajistila klobouček proti vytřepání vibracemi.
Autor: J.Ž., vloženo 17.12.2010 12:43 Reagovat
Mohlo by jít o konstrukční vadu ventilu (starší typ). Do čistíren vyrobených do roku 2008 včetně se montoval určitý typ ventilu, od roku 2009 se montuje jiný, spolehlivější s menší poruchovostí (delší doba do poruchy MTBF). Nový ventil stojí cca 1600 Kc. U nás se závada trojcestného ventilu projevila tak, že v jednom okamžiku vzduch proudil současně do průtočné větve (bílé hadičky) i do regenerační větve (modré hadičky)
Autor: Aleš Procházka, vloženo 17.11.2011 07:16 Reagovat
Dobrý den. Prosím o radu, kde sehnat a jak vyměnit elektoventil u ČOV Topas 5 z roku 1999. Ta je osazena dvěma ventily, z nichž větší dobře nefunguje a vzduch úplně neuzavře, v důsledku čehož je přečerpávací fáze neúměrně dlouhá a bez přítoku splašků ani neskončí. Lze ventil bez speciálního nářadí vyčistit?
Autor: Eva Krupičková, vloženo 21.11.2011 09:06 Reagovat
Doporučujeme Vám, objednat si nový ventil na našem servisním oddělení. Objednávku pošlete emailem s adresou,telefonem,typem ventilu a hlavně výrobním číslem ČOV. Vzhledem ke stáří Vašeho ventilu jde pravděpodobně o poškozenou membránu a je třeba ho vyměnit. Čištění ventilů neděláme ani zákazníkům nedoporučujeme.
Autor: Aleš Procházka, vloženo 05.12.2011 06:12 Reagovat
Děkuji za Vaši odpověď. Čistička má výrobní číslo 162/99. Typy elektroventilů již nelze přečíst, mohli byste mi je prosím zjistit a eventuálně uvés jejich ceny?
AP
Autor: Eva Krupičková, vloženo 06.12.2011 10:59 Reagovat
Odpověď na Váš specifický dotaz Vám pošleme e-mailem.
Autor: František, vloženo 03.03.2012 07:53 Reagovat
Mám dotaz zda se dá u Vás sehnat pouze cívka k trojcestnému ventilu a co stojí. Mám čističku TOPAS5 Z110A popřípadě Z13OA,děkuji.
Autor: Eva Krupičková, vloženo 05.03.2012 08:03 Reagovat
Samotnou cívku k elektroventilu Sirai Z110A lze zakoupit na servisním oddělení za 500Kč + DPH. Budete-li ji chtít poslat, pak poštovné činí 228Kč.
Autor: František , vloženo 06.03.2012 05:55 Reagovat
Mám zájem o samotnou cívku Sirai Z110A ale nemám žádný kontakt na servisní oddělení. Jsem z okresu Česká Lípa.Děkuji za každou radu.
Autor: Eva Krupičková, vloženo 07.03.2012 08:13 Reagovat
Napište jednoduchou objednávku se specifikací cívky a Vaší dodací adresy na e-mail: rtichy@topolwater.com.
Autor: Miroslav Pilát, vloženo 17.11.2014 12:05 Reagovat
Chcem sa podelit s ostatnymi o moju skusenost s elektromagnetickym ventilom pouzivanym v COV Topas:
Mam COV Topas 5 od roku 2008 /dodala firma Ecoconsult Martin/. Uz od spustenia COV mam nekonciaci problem s trojcestnym elektromagnetickym ventilom Mivalt SB 160:
-prehrievanie a vibracie
-neustale uvolnovanie velkej matice
-rozpadnutie sa celeho rele aj s vypadnutim pohyblivej casti kotvy aj s pruzinkou, dokonca sa mi rozpadla na dve casti aj pevna zlisovana cast kotvy, na ktoru je nasunute vinutie rele /dovodom boli vibracie, prehrievanie sa a asi prispelo k tomu aj moje neustale kontrolovanie a dotahovanie uvolnenej matice/. Ak nefunguje ventil, nefuguje cisticka. Potrebujete to velmi surne opravit. Vzdy sa mi to podarilo svojpomocne opravit, zlepit, zmontovat, ale aj tak sa to nakoniec /cca 2x za rok/ uvolnilo. Nakoniec teraz po 6 tich rokoch trapenia sa mi uz ulomila packa membrany ventila a ventil je laicky neopravitelny. Hladal som na INETe podobný ventil od ineho vyrobcu, ale nenasiel. Musel som si objednat nakoniec Mivalt MP 160-1. Dufam, ze bude uz kvalitnejsi ako jeho predchodca a nebude sa tak prehrievat, je totiž dimenzovany na 10W /stary Mivalt SB 160 je dimenzovany na 8W/.
Cievka ventilu je pod prudom /a teda sa aj zohrieva/ iba pocas reverzneho toku a to je vtedy, ked je v akumulacnej nadrzi nizka hladina. Tato doba reverzu sa neumerne prdlzi okrem ineho aj vtedy, ak je UPCHATA tryska pre mamutku odkalovania aktivacnej nadrze a sucasne nie je prisun novych splaskov /napr. v noci/. To bola prvotna zavada aj v mojom pripade.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru