Diskusní fórum

Biologická pěna a neomezený chod ČOV

Zpět na seznam


Autor: Jan, vloženo 21.04.2010 11:36 Reagovat
Dobrý den, mám od Vás zakoupenou ČOV 5 s PF. V provozu je asi půl roku a kvůli problému s biol. pěnou (pěnu jsem si zanesl při očkování z jiné čistírny)jsem celý obsah čistírny odčerpal, vnitřek vyčistil a vydezinfikoval a nyní ČOV opět nechávám zaběhnout. Množství odpadu, které naše čistírna vyčistí je průměrně 2 kubíky týdně, takže jsem omezil spínacími hodinami chod na 1,5 hod provoz a 1 hod vypnuto, ráno a večer je provoz nepřetržitý (dle Vašeho návodu). Zajímá mě tedy zda pro eliminaci rizika vzniku biologické pěny je lepší omezit provoz ČOV, nebo raději udržovat provoz nepřetržitý i při poměrně nízkém zatížení ČOV. Za odpověď děkuji.
Autor: Eva Krupičková, vloženo 22.04.2010 11:16 Reagovat
Při záběhu čistírny, bychom Vám určitě doporučili provoz čistírny nijak neomezovat ani při nízkém zatížení. Dále pro eliminaci rizika vzniku biologické pěny používejte velmi střídmě jakékoliv chemické prostředky a praní se snažte rozložit rovnoměrně během celého týdne.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru