Diskusní fórum

Cisteni mamutky

Zpět na seznam


Autor: J.Hanus, vloženo 15.04.2010 10:15 Reagovat
Jakym zpusobem lze cistit mamutku stahovani plovoucich necistot s hladiny dosazovaci nadrze? Nemam predstavu jak mamutka skryta pod hladinou vypada a nerad bych neco utrhl. Lze nekde nalezt zobrazeni/fotografie zaplavenych casti cistirny TOPAS 5 PF?
Autor: Eva Krupičková, vloženo 16.04.2010 10:50 Reagovat
Popis a obrázky všech vyjímatelných částí technologie najdete zde: http://www.topolwater.com/servis-ukony-05.htm
Tato mamutka je asi 80cm dlouhá na konci ohnutá. Při čištění je třeba ji po vysunutí z držáku mírně zatlačit dolů, protože je asi 3cm zasunutá do jiné trubky a poté vyndat, vyčistit a nasunout zpět.
Autor: J.Hanus, vloženo 15.04.2010 04:18 Reagovat
Lze u Vas objednat alespon zakladni soupravu nejnutnejsich nahradnich dilu cistirny jako jsou napr. trysky v mamutkach, ktere mohou pri udrzbe cistirny spadnout a zmizet pod hladinou?
Autor: Eva Krupičková, vloženo 16.04.2010 10:55 Reagovat
Náhradní trysky, případně jiný drobný materiál, objednat lze, ale určitě největší položkou při poslání bude poštovné. Proto byste měl lepší, zakoupit si je přímo od našeho servisního technika při nejbližším servisu nebo je zakoupit osobně při případné cestě do sídla naší firmy v Čáslavi.
Autor: J.Hanus, vloženo 26.04.2010 04:44 Reagovat
U nasi cisticky Topas 5 PF je mamutka odcerpani ciste vody volne zastrcena v trubce, chranicce, v akumulacni nadrzi. Neni pripevnena primo ke dnu piskoveho filtru. Je pri udrzbe nutno tuto trubku vytahovat ven a jak. Jak se u tohoto provedeni cisti piskovy filtr tlakovou vodou? Nebylo by vhodne dodavat k cistickam manual odpovidajici konkretnimu provedeni?
Autor: Eva Krupičková, vloženo 27.04.2010 09:23 Reagovat
Mamutka odčerpání čisté vody z mezidna pískového filtru je na pevno přivařená ke stěně pískového filtru a tudíž ji ani nelze vyjmout a vyčistit. Prochází jí pouze vyčištěná voda a tudíž není předpoklad, že by se mohla zanést. Pokud Vám tato mamutka dává málo vody, pak máte pravděpodobně znečištěný písek v PF a je třeba jej pročistit. Jeho pročištění tlakovou vodou znamená upevnění hadice s tlakovou vodou na pevnou dřevěnou nebo ocelovou tyčku a postupným bodáním této hadice do různých míst písku se přivádí proud čisté vody do spodní vrstvy písku. Pokud je při provádění čištění ještě navíc čistírna ve zpětné fázi, pak dochází současně k provzdušňování PF a čištění je tím ještě účinnější. Nedoporučujeme Vám provádět praní PF tím, že hadici napojíte na mamutku odčerpání vody z mezidna PF, protože trysky u dna PF jsou velmi málo průchodné a přílišným tlakem se může PF roztrhnout. I když to tímto způsobem jde také, chce to cit a velkou opatrnost.
Na základě Vašeho podnětu nejspíš doplníme v dohledné době na naše stránky do sekce Servis jako samostatný servisní úkon praní PF, protože správné praní PF je častým problémem našich zákazníků.
Autor: J.Ž., vloženo 08.12.2010 11:22 Reagovat
Jako uživatel bych velmi ocenil, kdyby každá mamutka nebo i vyjimatelná část, byla na viditelném místě označena. Číslem, písmenem, jakkoliv. označení by se shodovalo s označením v papírovém schematu. Usnadnilo by to komunikaci, eliminovalo nedorozumnění a pomohlo by to při jakémkoliv řešení potíží. Vy, jako výrobce, to samozřejmě nepotřebujete, znáte svůj produkt dokonale, ale věřte, že běžný uživatel v tom množství hadiček, mamutek a trubek má prostě zmatek.
Autor: Eva Krupičková, vloženo 08.12.2010 01:46 Reagovat
Děkujeme za zajímavou připomínku. Budeme se snažit ji do budoucna zohlednit.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru