Diskusní fórum

uložení ČOV do stávající plast.jímky7m3,dokumentace.

Zpět na seznam


Autor: Homola Miloslav, vloženo 10.04.2010 11:17 Reagovat
Zdravím,mám u rod.domku plastovou jímku s atestem a jelikož město Týnec nad Sázavou nás nezahrnulo do centrální kanalizace,musím řešit otázku ČOV.Proto bych rád věděl,zda je možné vložit ČOV do prostoru této jímky,
zda-li nebudou problémy na MÚ s povolením a způsob elektro
zapojením.Děkuji
Autor: Eva Krupičková, vloženo 12.04.2010 09:51 Reagovat
ČOV Topas do jímky vložit jde, umožní -li to vnitřní rozměry Vaší stávající jímky. V tom případě by zbývající okolní prostor mohl být teoreticky využit jako zásobník na vyčištěnou vodu pro případné zalévání. Váš dotaz je však velmi obecný a v případě vašeho zájmu je třeba kontaktovat naše technické oddělení (jvotypka@topolwater.com), kde je třeba dořešit spoustu dalších detailů, týkajících se nátoku, el. napojení apod. Měl byste však nejdříve zjistit rozměry stávající jímky, z jakého plastu je vyrobena a případně její instalační schéma.
Co se týká povolení MÚ, je třeba kontaktovat Váš místně příslušný odbor životního prostředí, ale v případě zalévání pozemku vyčištěnou vodou by s tím neměl být žádný problém. Záleží však na jejich stanovisku.
Autor: majitel ČOV Topas, vloženo 12.04.2010 07:58 Reagovat
Dobrý den,
předně bych zvážil, kolik by Vás stálo vyvážení stávající jímky a kolik dáte za provoz ČOV(pořizovací náklady si najdete v katalogu).

1. elektrická energie - při plném provozu 512 kWh ročně
2. Vaše práce - odkalit tak jednou za měsíc, průběžná údržba - v průměru hodina týdně.
3. příslušenství - kalové čerpadlo a hadice. Mimochodem, máte kde kompostovat stabilizovaný kal?
4. servis, spotřební materiál - toto přesně vyčíslit nelze, ale počítal bych tak s 300 - 500 ročně.

Velmi pěkně je to popsané v příspěvku "Než si pořídíte ČOV".

Já osobně bych si pořídil ČOV znovu, ale z jediného důvodu: nedostatek místa na rozumně velkou jímku, což dle popisu není Váš problém...

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru