Diskusní fórum

kal na hladině dosazováku

Zpět na seznam


Autor: L.Procházka, vloženo 21.01.2010 04:29 Reagovat
S nástupem mrazů v prosinci se mi vytvořila trvalá vrstva kalu na hladině dosazováku a biol. pěna v aktivační nádrži. V ČOVce vše běží jak má. Je to problém, protože mimo jiné problémy mi kal ucpává odtok z ČOV. Je možné aby měla na výskyt kalu vliv nízká teplota?
Autor: Eva Krupičková, vloženo 25.02.2010 08:38 Reagovat
Je-li čistírna pravidelně v provozu a není-li delší dobu odstavena, pak nízká teplota nemůže mít vliv na výskyt kalu. Podle toho co uvádíte se nám zdá, že Vaše čistírna je silně překalená a je třeba, nejlépe radikálně, odčerpat obsah kalojemu a dopustit ho čistou vodou.
Autor: M.Bělík, vloženo 17.03.2010 07:24 Reagovat
Potvrzuji. Odkalením jednou za měsíc se při běžném provozu ČOV snad ani nedá nic zkazit. Nicméně v zimě mívám problém s překalením také - v mraze a sněhu se mi nikdy neche tahat s hadicema, takže výše zmíněný interval se notně prodlouž ;-)
Autor: Miroslav Kučera, vloženo 14.09.2017 10:19 Reagovat
Co dělat, když se při zkoušce kal vůbec neodsadí ?
V dosazováku je voda kalná a vynáší plovoucí zbytky, v aktivační zóně se tvoří bílá pěna. Děkuji.
Autor: Jan Topol - TopolWater, vloženo 14.09.2017 11:54 Reagovat
Odpověď není jednoduchá, příčin může být více, např. špatné pH ucpaná dosazovací nádrž nebo nějaká mamutka. Je třeba změřit pH, poslat fotografii čistírny a foto průběhu sedimentační zkoušky. Odčerpáním kalojemu se nikdy nic nezkazí.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru