Diskusní fórum

Obetonování ČOV

Zpět na seznam


Autor: Bobřík, vloženo 17.08.2009 11:25 Reagovat
Dobrý den, v projektu mám kvůli spodní vodě navrženo obetonování ČOV Topas 5 s aku nádrží 5.5 m3. Tloušťka obvodových betonových stěn je 200 mm po celé výšce čističky a v projektu je poznámka "Plastová nádrž tvoří ztracené bednění". Je toto bednění z obou stran betonu, nebo ČOV tvoří bednění jen pro vnitřní strany stěn a zvnějšku musím připravit svoje vlastní bednění (např. z prken)? Ve které fázi montáže čističky probíhá její obetonovávání? Děkuji za odpověď.
Autor: Ladrová, vloženo 11.09.2009 02:04 Reagovat
Dobrý den,plastová nádrž (skelet ČOV) tvoří bednění pouze pro vnitřní stranu betonu, vnější stranu je nutno bednit běžným způsobem. V každém případě je nutné po osazení ČOV do připraveného výkopu na betonovou podkladní desku vyztuženou KARI sítí čistírnu postupně po vrstvách cca 30 cm plnit vodou a současně obetonovávat. Obetonování ČOV musí probíhat současně s napouštěním všech nádrží čistírny čistou vodou z důvodu vyrovnání vnitřních a vnějších tlaků vody a betonu.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru