Diskusní fórum

Drtič odpadu

Zpět na seznam


Autor: David, vloženo 31.10.2008 07:50 Reagovat
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda je možné používat drtič odpadů. Nenaruší nadrcený odpad funkci čističky.
Děkuji
Autor: Martin Stárek, vloženo 04.11.2008 10:09 Reagovat
Dobrý den, nikdo se mi také k tomuto dotazu nikdy nevyjádřil, ale když jsem hledal informace dospěl jsem k závěru, že drtič je možné používat, ale zvýší se tím objem kalu, a také pak častější potřeba odkalování. Proto jsme drtič raději nepořídili. ČOV je velmi choulostivé zařízení. Můžu říct jediné zlatá kanalda, ale bohužel když není a nebude, tak co se dá dělat.
Autor: Michal Bělík, vloženo 13.11.2008 09:55 Reagovat
Dobrý den, težko můžu suplovat vyjádření výrobce, ale vedle nutnosti častějšího odkalování /ergo musel byste opět participovat na vynášení odpadků ;-)/ bych se spíše bál toho, že některé druhy odpoadů, byť rozdrcené, Vám budou vzlínat k hladině, což může vést k častějšímu ucpávání mamutek. A čištění mamutek je už vůbec výživná práce...
Autor: Karel Vrátný, vloženo 02.12.2008 01:34 Reagovat
Dobrý den, pokud je v domácnosti používám drtič odpadků, tak logicky dojde k nárustu znečištění a zatížení čistírny a to i o více jak 1 EO (když už jednou doma drtič mám, tak ho používám na vše). Ve výsledku, pokud s drtičem není počítáno již při návrhu čistírnu, muže jeho používání vést až ke kolapsu biologie.

Přidat komentář

Jméno: E-Mail:
Vzhledem k tomu, že firma TopolWater ručí za obsah zveřejněných příspěvků, bude příspěvek zobrazen, až po jeho schválení administrátorem!

Nahoru